18 Kasım 2013 Pazartesi

Kitap Canavarları'nın 4.Blog Turu/Ötekiler Arasında/Jo Walton :)
Herkese merhaba:) Kitap Canavarları'nın 4.Blog Turu'na hoşgeldiniz..Bugün güzel kitabımızın çevirmenini tanıyacağız neden diye sorarsanız o da bir yazar olduğu için cevabını verirdim:) Hemde fantastik kitaplar yazıyor ve çeviriyor.Karşınızda Mehmet İhsan Tatari..
 
Ayrıca çevirmenimiz Kayıp Rıhtım sitesi için yazılarda yazıyor.(Aşağıdaki yazı Kayıp Rıhtımdan alıntıdır.)
Son birkaç yıl boyunca kendi çapında kısa yazılar ve hikâyeler yazdı. Bir gün, “Neden yazdıklarımı internette yayınlayıp insanlarla paylaşmıyorum ki?” diyerek kendine soru yönelten yazar, Yorgun Savaşçı’nın Günlüğü adlı blog sayfasını oluşturmuş oldu.
Kısa bir dönem, ayda bir yayınlanan İstanbul Pazarolla Bahçeşehir dergisinde, blog sayfasıyla aynı ismi taşıyan köşenin yazarlığını yaptı. İnternette aylık olarak yayınlanan Blog Dergisi isimli e-yayında da bir buçuk yıla yakın bir süre incelemeleri yayınlandı. Dört yılı aşkın bir süredir çevirileri, makaleleri, incelemeleri ve kısa hikayeleriyle Kayıp Rıhtım sitesinde faaliyet göstermekte.
2010 yılında hem Kayıp Rıhtım ekibinin özverili çalışmaları, hem de sevgili Aşkın Güngör ve Vildan Ceyhan’ın manevi desteğiyle Yemin ve Öç isimli ilk kitabını yayınladı.
2011 yılında Aşkın Güngör’ün önerisiyle hikayelerini toparlayıp “Yitik Öyküler Kitabı” adıyla Bu Yayınevi’nden çıkan derlemesi okurlarla buluştu.
On yılı aşkın zamandır internet ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir olan yazar, yazı yazmanın yanı sıra fantastik eserler okumaktan, PC’de oyun oynamaktan ve satrançtan hoşlanmaktadır.
 
 
 
 
YEMİN VE ÖÇ/M. İHSAN TATARİ
 
Özgürlüğünü yitiren genç bir barbar… Sert görünümüne rağmen altın gibi bir kalbe sahip bir cüce… Ve edilen bir intikam yemini.
Yemin ve Öç sizi Unutulmaz Diyarlar evreninde geçen eşsiz bir maceraya davet ediyor. Buzyeli Vadisi’nden Kılıçlar Denizi’ne, Uzunsemer’den Athkatla’ya kadar uzanan, orclar, korsanlar, devler hatta ejderhalarla dolu bir macera…
“Kılıçlarınızı kuşanın!”
M. İhsan Tatari’den unutulmayacak bir hikaye.
Okuyun ve siz de o eşsiz dünyanın bir parçası olun!
 
 
yitik-oykuler-kitabi-m-ihsan-tatari
 
Yitik Öyküler Kitabı/M. İhsan Tatari
 
Kılıçlar ve kalemler, şövalyeler ve hırsızlar, büyücüler ve cadılar, yaşayan ölüler ve insanlar, cesurlar ve korkaklar, dürüstler ve yalancılarla dolu dokuz farklı öykü.
Mısır'ın engin çöllerinden nükleer bir felaket sonrasının İstanbul'una, iblislerin hüküm sürdüğü alternatif boyutlardan gelecek zamanların cıvıl cıvıl üniversite kampülerine uzanan dokuz farklı anlatı.
Kimi zaman heyecanlandıran, kimi zaman duygulandıran, kimi zaman düşündüren, kimi zaman kahkahalar attıran dokuz farklı serüven.
Dokuzu da aynı yazarın kaleminden, dokuzu da tek kitapta, elinizde tuttuğunuz bu cildin sayfalarında...

Hayal gücünüzün kapılarını aralayın.
 
Yitik Öyküler Kitabı 2 - Bilekbüken
Yitik Öyküler Kitabı 2-Bilekbüken/M. İhsan Tatari
 
On...

Dokuzun daimi sıra arkadaşı, ezelden beri süregelen bir serinin devamı... Tıpkı bu kitabın da öncüsünün devamı olduğu gibi...
Hepsi birbirinden bağımsız on farklı hikâye bekliyor sizi bu sayfaların arasında. Gerilim, fantastik, bilim-kurgu ve polisiye türlerinde yazılmış on farklı anlatı... Geçmişin gölgesinden kaçan bir delikanlının ormanın derinliklerindeki bir evde yaşadığı gizem dolu maceralardan sevgilisinin kalbini kazanabilmek için elinden geleni ardına koymayan taş kafalı bir kahramana, tarihin tozlu sayfalarından kopup gelen ünlü kişilerin yer aldığı sıra dışı olaylardan ilham perisini İzmir'in arka sokaklarında arayan bir yazarın yaşadıklarına dek uzanan on farklı hikâye... Onu da yine aynı yazarın kaleminden, onu da yine tek bir kitapta, elinizde tuttuğunuz cildin sayfalarında...

Hayal gücünüzün kapılarını bir kez daha, bu kez ardına dek aralayın.
 
 
Geçmişin Gölgesi Geleceğin Laneti
 Geçmişin Gölgesi Geleceğin Laneti/M. İhsan Tatari
 
Titanik...

Dünya onu lüks ve şaşanın sınır tanımadığı, rekorlar kıran bir gemi, insanoğlunun o güne kadar yarattığı en muhteşem şey olarak tanımaya hazırlanıyordu. Oysa o, tarihe hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir faciayla geçti. Hepsi birkaç ihmâlkârlık ve talihsiz bir kaza yüzünden. Yoksa öyle değil mi?

Yıl 1912... İngiltere'nin önde gelen gemi yapım firması White Star Line, rakipleriyle başa çıkabilmek için daha önce emsali görülmemiş bir gemi yapma kararı alır. Ve yıl 2012... Finansal sorunlarla boğuşan ve iflasın eşiğine gelen White Star Line eski görkemli günlerine geri dönebilmek için kendilerine en çok ün getiren projeyi bir kez daha masaüstüne yatırmaya karar verir: Titanik...

İlk Titanik'in başına gelen gizemlerle dolu olayların aslı neydi?

Geminin batışı sadece talihsiz bir kaza mıydı, yoksa daha büyük ve daha kötücül bir şeyler mi iş başındaydı? Kazadan tam 14 yıl önce Titanik'in batışını birebir kaleme alan Morgan Robertson'ın sırrı neydi? Yeni Titanik üzerindeki kuşku ve uğursuzluk bulutlarını atıp öncüsünün makus talihinden kurtulabilecek mi?

Geçmiş ve gelecek arasında gidip gelen, iki farklı Titanik'i konu alan, gizem ve sürprizlerle dolu bir macera...

Korku edebiyatının büyük ustası Lovecraft'ın başyapıtı, insanlık tarihin tanıklık ettiği en büyük faciayla bululuyor.
 
Not:Geçmişin Gölgesi Geleceğin Laneti adlı kitabı bende var ve okunmayı bekliyor:) Kapağı ve konusu çok ilgi çekici.
 
Tur takvimimiz ve Facebook sayfamız:
 
 
 
Ve çekiliş...:)
 
 
a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok: