12 Haziran 2012 Salı

Okudum:) Okuyorum:)Yazlık bitti hemde 2 günde:) O kadar eğlenceli bir kitaptı ki nasıl akıp gittiğini anlamadım..Kesinlikle tavsiye ediyorum tabii yaz tatilinde olup şezlonga yayılıp okumak vardı bu kitabı ama nasip değilmiş.:( Adı gibi tam yaz tadında komik,eğlenceli bir kitap:)veee şu yukarıda gördüğünüz güzellerde yepyeni kitaplarım.İkisini de merak ediyordum ve bir baktım ki indirimdeler hiç durmadım bir koşu gidip aldım.37 tl vermem gerekirken 22 tl verdim bu güzellere.Şimdi Başlayanları okuyorum çok ilginç bir konusu var ama yazardan mı yoksa çevirmenden mi kaynaklandığını anlamadığım bir şey var.O da bu kadar güzel konunun bu kadar basit anlatılması.Açıkçası bu sorunun yazardan kaynaklandığını düşünüyorum ve bence yazar güzelim konuyu böyle yaparak mahvetmiş..:( Bu beni çok üzdü okurken ama devam ediyorum neyse ki ortalara doğru biraz düzeldi gibi.

Arka Kapak

Biyolojik Savaş, orta yaşlı insanları yok etti ve geriye sadece gençler ve yaşlılar kaldı. Yaşlılar, yani Sonlayanlar, hayatlarına devam ediyorlar. Esas sorun ise gençler, yani Başlayanlar. Anne babaları öldü, beş paraları yok ve açlar.

Onlar hayatta kalabilmek için her şeyi yapmaya hazırlar. Callie'nin tek umuduysa bir beden bankası. Burası, yeniden genç olmak isteyen Sonlayanlar'a, kiralama yoluyla genç bir beden veriyor. Callie de bedenini kiraya veriyor çünkü paraya ihtiyacı var, hasta kardeşine bakabilmek ve yaşamını devam ettirebilmek için.

Kiracısı ise, Callie'nin bedenini bir cinayet işlemek için kullanmanın peşinde. Callie sistemde çıkan bir hata sonucu birden kendi bedeninde uyanıyor ama kiracısı hala sisteme bağlı. Şimdi tek bedenin içinde iki kişi var, bir de önlenmesi gereken bir cinayet.

Başlayanlar, uzak bir gelecekte, çıldırmış bir dünyada zorlu bir yaşam mücadelesi. Bu soluk soluğa macera ve gizem dolu kurgu, bilimkurgu ve distopya sevenlerin hafızasına kazınacak.


Yazar:Lissa Price

Sayfa Sayısı: 348
Dili: Türkçe
Yayınevi: DEX

Uyuyana kadarı okurken yorumlayacağım:)

Hiç yorum yok: