13 Mayıs 2012 Pazar

Okuyorum:)


BUZ VE ATEŞİN ŞARKISI SERİSİ

pic.twitter.com/GzgfILu


KILIÇLARIN FIRTINASI KISIM 1-2
Arka Kapak

George R. R. Martin'in muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. 

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüş olmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallık'ın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Taht'ta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanı Stannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirova'daki Genç Robb, Kuzey'e hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekiler'le birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir. 

Diyarda sükûnet, Yedi Krallık'ın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür...

"Zengin bir hayal dünyasının ürünü… boyutuyla çağdaş fantastik edebiyatın ümit verici örneklerinden."
Publishers Weekly


Yazar:George R. R. Martin
Çevirmen:Sibel Alaş

Sayfa Sayısı: 600
Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Bu seriye tam anlamıyla hayranım.Martin bizim için çok güzel bir dünya kurgulamış.Öyle ki okurken içine dalıyorsunuz.Kesinlikle okuyun özellikle de benim gibi fantastik kitapların hayranıysanız.Bütün o olaylara,entrikalara,savaşlara o kadar çok kapılıyor ki insan bırakmak istemiyor elinden kitabı.Karakterlerde bir o kadar  özenle yazılmış.Ayrıca kitabı her karakterin ağzından okuma gibi bir şansınızda var..kaçırmayın derim..Hepinize iyi okumalar..:)


Hiç yorum yok: