22 Nisan 2012 Pazar


YARATIK AVCISI

Arka Kapak

İşte bunlar sakladığım sırlar. İşte bu asla ihanet etmediğim güven. Ama o artık yok, doksan sene önce öldü, bana güvenen o kişi, tüm bu sırları uğruna sakladığım kişi. Beni kurtara kişi… ve beni lanetleyen kişi.

Will Henry'nin günlüğü böyle başlıyor. Will, alışılmadık bir uzmanlığa sahip bir doktorun evlatlığı ve asistanı: yaratık avcılığı.
Will, doktorla birlikte geçirdiği kısa süre içerisinde doktordan gelen gece yarısı çağrılarına ve bu tehlikeli işe alışmıştır. Ancak bir gün birisi bir kız cesedi ve kızı yiyen bir yaratık haberiyle geldiğinde Will'in yaşamı alt üst olur. Doktor, yavru bir Anthropophagus bulmuştur - göğsünde bulunan ağzıyla beslenen, kafası olmayan bir yaratık.
Üstelik bu, sayıları gittikçe artan türün habercisidir.
Şimdi Will ve doktor, çok geç olmadan dünyayı bu hızlı üreyen yaratıktan kurtarmak durumundadır.

Yepyeni, gotik bir seri! H.P. Lovecraft'ın ruhuyla çağdaş yazarların sürükleyici anlatım becerilerini bir araya getiren Rick Yancey, tüyler ürpertici bir hikâye anlatıyor.


Yazar:Rick Yancey
Çevirmen:Belgin Selen Haktanır

Sayfa Sayısı: 404
Dili: Türkçe
Yayınevi: DEX

Kitabı tüyap kitap fuarından almıştım.O gün bu gündür okunmayı bekliyor.Okumaya yeni başladım çok bir şey söyleyemem ama konunun biraz yavaş ilerlediğini düşünüyorum.Neyse umarım kitap beklentilerimin altında kalmaz..Bu arada bu da kitabın fragmanın zaten beni bu kitabı almaya iten de fragmanı olmuştu..:

hepinize iyi okumalar:)Hiç yorum yok: