13 Mart 2012 Salı

Okudum:)


KÜLLER
Dünyanın sonu yarın gelecek olsaydı?
Bir elektromanyetik darbe dalgası çakar gökyüzünde; tüm elektronik aygıtlar parçalanır, bilgisayarla çalışan tüm aletler yok olur ve milyarlarca insan o an, oracıkta ölür.

Hayatta kalan bir avuç insandan biri olan Alex, ölmüş anne babasına ve geçmişte kalan yaşamına veda eder. Çıktığı zorlu yolculukta, Afganistan’dan yeni dönmüş genç bir asker olan Tom ve büyükbabasını elektromanyetik darbede kaybetmiş olan sekiz yaşındaki Ellie ile karşılaşır.

Bu küçük grup ve hayatta kalan diğerleri için şimdi tüm mesele, yiyecek ve barınak bulmak, kime güveneceklerini iyi bilmek, darbe sayesinde kazandıkları güçleri iyi kullanmak ve bir de kimin insan, kimin artık “değişmiş” ve bir zombiye dönüşmüş olduğunun ayırdına varmaktır.

Her an bizim dünyamızın da başına gelebilecek bir felaketten sonrasını anlatan Küller, okurların elinden düşmeyecek, zaman zaman da kanını donduracak bir serinin ilk kitabıdır.

YORUMUM:Müthişti,tam anlamıyla müthiş.Kitabı henüz bitirdim ve taze taze yorumumu yazmak istedim.Başlarda biraz sıkıldım ama sonlar o kadar müthişti ki anlatamam.Kesinlikle okuyun kaçırmayın bu kitabı.Özelliklede felaket senaryolarından hoşlananlar için müthiş bir kurgusu var.Belki konusu size basit gelmiştir ama öyle olmadığına garanti veririm.Son zamanlarda okuduğum en heyecanlı kitaptı.Okuyun...kesinlikle..!

Hiç yorum yok: