7 Mayıs 2012 Pazartesi

Okudum:)
YARATIK AVCISI
Arka Kapak

İşte bunlar sakladığım sırlar. İşte bu asla ihanet etmediğim güven. Ama o artık yok, doksan sene önce öldü, bana güvenen o kişi, tüm bu sırları uğruna sakladığım kişi. Beni kurtara kişi… ve beni lanetleyen kişi.

Will Henry'nin günlüğü böyle başlıyor. Will, alışılmadık bir uzmanlığa sahip bir doktorun evlatlığı ve asistanı: yaratık avcılığı.
Will, doktorla birlikte geçirdiği kısa süre içerisinde doktordan gelen gece yarısı çağrılarına ve bu tehlikeli işe alışmıştır. Ancak bir gün birisi bir kız cesedi ve kızı yiyen bir yaratık haberiyle geldiğinde Will'in yaşamı alt üst olur. Doktor, yavru bir Anthropophagus bulmuştur - göğsünde bulunan ağzıyla beslenen, kafası olmayan bir yaratık.
Üstelik bu, sayıları gittikçe artan türün habercisidir.
Şimdi Will ve doktor, çok geç olmadan dünyayı bu hızlı üreyen yaratıktan kurtarmak durumundadır.

Yepyeni, gotik bir seri! H.P. Lovecraft'ın ruhuyla çağdaş yazarların sürükleyici anlatım becerilerini bir araya getiren Rick Yancey, tüyler ürpertici bir hikâye anlatıyor.


Yazar:Rick Yancey
Çevirmen:Belgin Selen Haktanır

Sayfa Sayısı: 404
Dili: Türkçe
Yayınevi: DEX

-Aslında kitabı bitireli çok oldu ama yazmaya fırsat bulamadım.Karakterlerden çok zevk alarak okuduğum bir kitaptı.Neden bilmiyorum ama Will Henry ve Doktorun ilişkisi çok hoşuma gitti.Sanırım doktorun tuhaflıkları yüzünden:).Küçücük çocuğa sanki koca bir adam gibi sorumluluklar yüklemesinden ve ona bir çocuk gibi davranmamasından da tuhaf bir şekilde hoşlandım.Kitaba gelirsek ben sevdim,canavar tasvirleri çok gerçekçiydi.Kitabın kapağında yazan 'Mideniz Ne kadar sağlam?' sorusu çok yerinde bir soru çünkü bazı yerler mide bulandırıcı..Benden söylemesi:) Bu kitapla beraber dex yayınlarından 3 kitap okumuş oldum ve bu 3 kitapta beklentilerimin üzerinde çıktı (özellikle de küller).Benim için dex basit gençlik kitapları yayınlayan bir yayınevi değil.En azından okuduğum kitaplarda ben bunu gördüm.Bu arada yaratık avcısı bir seri 2. kitabı eylül-ekim gibi çıkarmış okumak isteyenlere duyurulur..Hepinize güzel bir hafta diliyorum..Bir de bol kitaplı..:);)
Hiç yorum yok: