4 Kasım 2011 Cuma

Taht oyunları/Kralların Çarpışması

Şimdiden hepinizin bayramını kutluyorum.Neden mi şimdiden kutluyorum? Çünkü memleketime gideceğim güzel bir köy havası alacağım,biraz rahatlayacağım ve İstanbul'un kalabalığından kurtulsam da 3 gün sonra onu özlemeye başlayacağım.
Neyse bu hafta sınav haftam olduğu için günlerdir bloga bir şeyler yazamadım ve bugün gördüm ki epsilon yayınevi bize çok güzel bir haber vermiş.Bilmem okudunuz mu ama Taht Oyunları serisinin 2. kitabı çıkıyor Kralların Çarpışması...Kesinlikle tavsiye ediyorum George R.R. Martin kitabıyla bambaşka bir dünya yaratmış ve karakterler çok ilgi çekici.2. kitabı hemen alıp okumam lazım..Kitap hakkında biraz bilgi edinmek isterseniz kitaptan uyarlanan bir dizi var.Game of Thrones.Dizide kitap kadar güzel onu da şiddetle tavsiye ederim:)Bu arada kitap malesef 2 kısımdan oluşuyor açıkçası biraz pahalı ama yinede alacağım...

                                                       KISIM 1
                                                        KISIM 2
Arka Kapak

BUZ VE ATEŞİN ŞARKISI, II

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...

George R. R. Martin, Taht Oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...

"Martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor."
The Denver Post

"George Martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından."
Katharine Kerr

"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
Robert Jordan

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı."
Anne McCaffrey

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser."
Marion Zimmer Bradley


Yazar:George R. R. Martin
Çevirmen:Sibel Alaş

Sayfa Sayısı: 488
Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Hiç yorum yok: